THE GREAT

Homlungen 2014 resultater
Homlungenseilasen 2014 resultater

Vanskelige forhold, men fint vær og vind hele veien. Det er fasiten for årets Homlungenseilas. 63 båter deltok . Al Capone med Christain von Trepca vant i Racingklassen, Carrera med Tore Holm vant shorthanded, Colin Archer med Tor Erling Gransæther vant skøyteklassen, Turklassen ble vunnet av Egil Norli med årets yngste lag i Venus. Kutterklassen ble vunnet av Pål Jacobsen

Racing

Plassering Seinummer Båtnavn Skipper Rating

1 NOR12242 Al Capone Christian von Trepka 1,193

2 NOR9629 CB`N Kjell Norli 0,994

3 NOR 15125 Breezin Morten Gaarud 1,036

4 NOR14463 Begge Dehler Truls Olsen 1,058

5 NOR 366 Hydrolift Tim Berg Iversen 0,973

6 NOR15150 Crazy Horse Ole Petter Svendsen 1,158

7 NOR 6906 PopX Tormod Lie 0,928

8 NOR 13716 slaget føre team Slaget føre 0,872

9 NOR 220 Kaptein Sabeltann Ralph Wikstrøm 0,841

10 N 10579 Exita Svein Arild Nilsen 0,953

11 SWE69 Faster Play Bengt Rosengren 0,982

12 NOR85 Dacapo Jørgen G. Heje 1,062

13 NOR 6972 venninna Svein Moe 0,988

14 NOR 998 Expertn Jan Roar Pedersen 0,841

15 NOR15133 Brightside Martin Kamperhaug 1,047

16 nor 10780 first mill Jørgen Johansen 0,986

17 NOR 7946 Rassker Magne Tønnesen 0,889

18 NOR-11342 La Poderosa Per Even Vidnes 0,974

19 NOR11400 X-est la Vie Ketil Fridheim Fridheim 1,027

20 NOR12791 Frisk Jon Egil Johnsen 1,056

21 N1040 Lakrisa Viola Team Dahl & Ruud 0,914

22 NOR11211 Yatzy Geir Jensen 1,195

23 NOR 21 Exprsso Geir Scrøder 0,841

24 SWE 101 Teame Böhn Rolf Böhn 0,875

25 NOR 11032 Smertujenta Morten Pedersen 0,94

26 NOR9800 Paradise Kjell Arnesen 1,02

27 NOR 10754 Adele Erik Ryr 0,943

28 NOR3597 no limit Stian Roger Aarum 0,872

29 NOR 7143 Amatør`n Geir Haugland 0,917

30 Swe866 Hot Chocolate Tobias Dahlstrøm 0,943

31 NOR476 Victorias Secret Kristoffer Thomassen 0,841

32 NOR 9188 Tina Arild Bjørnulf 0,942

33 NOR 3325 MaxiMus Gard Nielsen 0,872

34 NOR 53 Tingeling Morten Heli-hansen 0,981

35 NOR 4246 Papillon Camilla Sandstrand 0,798

36 NOR 9148 J/SEA Andre Manskow 1,008

37 NOR 271 tojoto Thomas Stave 0,929

38 NOR 4852 Troubel07 Mikael Stuen Bekkevold 0,797

39 NOR 210 Contadino Lene Ulfeng 0,813

40 Nor12410 Frisia Knut Adolfsen 0,968

41 NOR 15113 My Life Sverre Gjulem 1,008 DNF

41 NOR 9530 Sofie Fredrik Åsle 0,958 DNC



Shorthanded

1 NOR 12021 Carrera Tore Holm 0,833

2 NOR14161/S209 hanna pb Brænne 0,89

3 NOR 3299 Nøkken Conrad Lande 0,859



Skøyter

1 RS1 Colin Archer Tor Erling Gransæther 1,16

2 RS 33 Larvik Knut Sørensen 1,2

3 F 35 Godbonden Einar Salvesen 1,23

4 0 Hilda Yngve Ottesen 1,13



Tur

1 NOR 14538 Venus Egil Norli 0,985

2 NOR11845 Lina 4 Arne Inglingstad 0,906

3 NOR 10155 Majella Henning Frantzen 0,823

4 NOR 3257 BRAVO Vidar Andreassen 0,93

5 NOR 11205 Cordelia Anstein Næverdal 0,856

6 NOR 10040 Xplorer Inger Hatch 0,995 DNF





Kutter

1 N75 Jacobsen Pål Hvaler SF

2 N11 Pettersn Frank Baust Sperm Hvaler SF

3 N72 Martinsen Tor Jotun Hvaler seilforening

4 N44 Fjeldberg Øyvind Erling Jarl

5 N24 Løkkeberg Tom Regatta Hvaler

6 N58 Vadholm Bjørn Winnie KNS

7 N59 Henriksen Arne Kristian Ø59 Hvaler SF

8 N27 Lorentzen Harald Kutter Kutterklubben DNF

8 N66 Opsahl Tom Blues Hvaler SF DSQ

 

 

Last ned resultatliste med tider her